Ponuka

Ochrana človeka a prírody - Účelové cvičenie (praktická časť)

Dňa 16.10. 2018 sme realizovali praktickú časť účelového cvičenia (Pohyb a pobyt v prírode). Žiaci s triednymi učiteľmi absolvovali turistickú vychádzku s vopred vytýčenou trasou. Pani učiteľka Remeková, ktorá bola zodpovedná za organizáciu a priebeh, pripravila pre triedy aktivity a úlohy, ktoré mali žiaci splniť počas vychádzky v prírode. Následne sa realizovali športové aktivity na futbalovom ihrisku. Poslednou zastávkou bolo stanovisko v areáli školy, kde triedy plnili ďalšie športové disciplíny. Dané aktivity mali presah aj do prierezovej témy Ochrana človeka a zdravia, takže vzniklo zmysluplné prepojenie účelového cvičenia s prierezovou témou. Žiaci vyzerali spokojne a užili sme si krásny deň :)

• Dejepisná exkurzia Osvienčim

V piatok 12. októbra  2018 navštívili žiaci 9. ročníka v rámci dejepisnej exkurzie koncentračný tábor v Osvienčime. Prezreli si priestory nemeckého pracovného a vyhladzovacieho tábora, v ktorom boli prenasledovaní predovšetkým Židia, ale aj Rómovia, sovietski zajatci a taktiež mnohí ďalší v období druhej svetovej vojny, kedy tu  zahynulo približne 1,5 milióna nevinných ľudí v plynových komorách, v dôsledku hladu, mučenia, vyhladovania alebo ťažkých prác.

• 11. 10. 2018 OKRASA ČADCA - exkurzia

Závod Okrasa navštívili žiaci 5. - 6. ročníka. Dozvedeli sa zaujímavé informácie o tradičnej výrobe sklenených vianočných ozdôb. Videli proces výroby od ich fúkania až po zabalenie. Najviac ich zaujalo zdobenie, ktoré si mohli vyskúšať. Žiaci si uvedomili, aká namáhavá práca sa skrýva za každou vianočnou ozdobou.

• Aktualizácia údajov

Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
  • Ivona Vnuková: Fotoalbum

Do galérie Ivona Vnuková: Fotoalbum boli pridané fotografie.

• EXKURZIA

Dňa 11.9. 2018 žiaci 5. a 6. ročníka navštívili Motýliu záhradu a ZOO v Liptovskom Mikuláši. V záhrade poletovali  tropické motýle a deti ich mohli chytať do dlaní. Veľký úspech mala aj kontaktná ZOO. Tu si mohli pohladkať levíčatá, pumu, klokana a mnoho iných zvierat. Odniesli si veľa zážitkov.

• Začiatok školského roka 2018/2019

Vedenie ZŠ s MŠ Snežnica oznamuje, že začiatok školského roka 2018/2019 bude dňa 3.9.2018 o 7:30 hod. Ukončenie vyučovania bude o 11:00 hod. Žiaci si prinesú do školy prezúvky a písacie potreby. Obedy v školskej jedálni a ŠKD budú zabezpečené až od 4.9.2018.

• Oznam pre žiakov

OZNAM PRE ŽIAKOV

Oznamujeme všetkým žiakom, že naplánovaný poldeň s hasičmi sa dňa 26.6.2018, t.j. utorok ruší. Preto prosíme žiakov, aby si zajtra priniesli do školy knihy, pripravia ich na odovzdanie!

• PROSBA

Základná škola v Snežnici prosí občanov Snežnice, ktorí končili základnú školu v Snežnici v roku 1968 až po dnešok o absolventské fotografie, t.j. fotografie z posledného ročníka základnej školy. Máme na mysli fotografiu celej triedy s triednym učiteľom. Chceli by sme vytvoriť galériu absolventov k 50- temu výročiu školy. Fotografie môžete posielať mailom na adresu ZŠ s MŠ Snežnica, alebo priniesť osobne pani zástupkyni základnej školy p. Zine Labudovej.

Vopred Vám srdečne ďakujeme za spoluprácu.

• Dejepisná exkurzia

Dňa 14. 6. 2018 sa naši deviataci zúčastnili dejepisnej exkurzie. Navštívili Múzeum SNP v Banskej Bystrici. Pozreli si stálu expozíciu, ktorá prezentuje historické udalosti Slovenska v rokoch 1918 - 1948. Expozíciou ich sprevádzal milý pán lektor, ktorý zaujímavo prezentoval dôležité udalosti našich dejín. Po skončení si žiaci pozreli skanzen ťažkej bojovej techniky.

• Galéria Ľudovíta Fullu, Ružomberok

Návšteva galérie Ľudovíta Fullu v Ružomberku dňa 7.6.2018

Dňa 7.6. 2018 sa žiaci deviateho ročníka našej školy zúčastnili exkurzie do galérie Ľudovíta Fullu v Ružomberku. Mali možnosť spoznať dielo a život tohto nášho veľkého umelca. Ďakujeme za skvelý zážitok pani sprievodkyni galérie, ktorá veľmi pútavo a zaujímavo rozprávala. Prežili sme krásny deň.

MDD 2018 - Deti deťom
    1. 6. 2018

Do galérie MDD 2018 - Deti deťom boli pridané fotografie.

• Oznam pre rodičov

Oznamujeme ochotným rodičom, ktorí chcú pomôcť pri modernizovaní a skrášľovaní priestorov školy, že pracovné stretnutie pre zistenie potrebného materiálu bude vo štvrtok 17. mája 2018 o 16:30. Ďakujeme!

• POZNAJ SVOJ KRAJ

Dňa 7.mája 2018 (pondelok) sa uskutoční celoškolská exkurzia. Cieľom exkurzie je Šútovský vodopád. Odchod zo školy je 8:00 a predpokladaný príchod 14:00. Žiaci si so sebou zoberú jedlo, pitie, kartičku poistenca, prípadne si môžu zobrať malé vreckové. Je potrebné sa obliecť primerane na turistiku. A smozrejmosťou je dobrá nálada, ktorá nesmie na žiadnej akcii chýbať. Obedy a školský klub v tento deň nebudú.

Riaditeľské voľno

Dňa 30. apríla 2018 (pondelok) sa z dôvodu udelenia riaditeľského voľna z prevádzkových dôvodov vyučovať nebude.

Žiaci pôjdu do školy až v stredu 2. mája 2018 po štátnom sviatku.

• Deň Zeme, poľovníci a včelári 23.4.2018

Do galérie Deň Zeme, poľovníci a včelári 23.4.2018 boli pridané fotografie.

• Návšteva knižnice 1.-4.ročník - Marec

Do galérie Návšteva knižnice 1.-4.ročník - Marec boli pridané fotografie.

• A Bold Rabbit - anglicko-slovenské divadlo pre 3. - 6. ročník

4. apríla sa žiaci učili i zabávali v Dome kultúry v Kysuckom Novom Meste na divadelnom predstavení A Bold Rabbit, čo je anglicko-slovenské divadelné predstavenie pre mladších angličtinárov.

Viac o predstavení

• Matematiclý klokan 2018

Do galérie Matematiclý klokan 2018 boli pridané fotografie.

• Koncert ZUŠ 23.3.2018

Do galérie Koncert ZUŠ 23.3.2018 boli pridané fotografie.

strana:

• Základná škola s materskou školou Snežnica 218