• Čitateľský oriešok v ŠKD

• Všetky deti zo školského klubu sa zapojili do celoslovenskej súťaže Čitateľský oriešok. Aj keď sme nepostúpili medzi finalistov, nevadí. Veď nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa. Ďakujeme všetkým deťom za snahu pri plnení zadaných úloh.

• Čítame mladším

• V rámci rozvoja čitateľskej gramotnosti  navštívili žiaci 6. ročníka našich prvákov a druhákov. Prečítali im rozprávku o Červenej sliepočke. Prichystali si aj niekoľko otázok na porozumenie textu. Záver deťom spestrili zábavnou súťažou.

• Sférické kino v ŠKD

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Sférické kino v ŠKD.

Tento týždeň si deti zo školského klubu užili netradičné premietanie animovaného filmu Polaris. Sférické kino k nám prinieslo neobyčajné stretnutie tučniaka Jamesa a ľadového medveďa Vladimíra. Deti sa dozvedeli zaujímavé informácie o južnom, severnom póle, o rôznych planétach a dobrodružným príbehom, cez stavbu kozmickej lode, zvládnutia stavu beztiaže, putovaním vesmírom, prstencom Saturnu, vyhýbaniu sa ľadovým telesám, obdivovaním našej Zeme, im film doprial úžasný zážitok, z ktorého sa nejednému zatočila aj hlava. :)

• Deň Zeme

•  V utorok 30.4.2024 sme si pripomenuli Deň Zeme tým, že sme si poupratovali okolie našej školy, okolie potoka a nazbierali liečivé bylinky. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili.