• Deti zo školského klubu korčuľujú

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deti zo školského klubu korčuľujú.

Dnes, 15.2.2024, si deti zo školského klubu užili jeden z najkrajších zimných športov - korčuľovanie. Pod dohľadom odborných lektorov si užili lekciu, počas ktorej zažili množstvo zábavy. Všetky deti, skúsené aj začiatočníci, odchádzali z MM ARÉNY Krásno nad Kysucou spokojné a šťastné. :)

• Hviezdoslavov Kubín

• Školské kolo HK sa konalo 13. 2. 2024. Svoj talent v prednese poézie a prózy predviedlo 15 žiakov 2. - 8. ročníka.

Výsledky:

2. - 4. roč. - 1. A. Bahna (2. roč.)

2. Z. Smiešková (3. roč.)

3. A. Sopková (3. roč.)

5. - 6. roč. - poézia - 1. L. Ševčíková (6. roč.)

2. Z. Worek (5. roč)

próza - 1. M. Mináriková (5. roč.)

2. A. Púčková (6.roč)

3. D. Voštenák (5. roč.)

7. - 9. roč.  - poézia - 1. R. Púčková (8. roč.)

Všetkým ďakujeme za účasť a víťazom blahoželáme!

Do okresného kola postupuje:  A. Bahna, L. Ševčíková, M. Mináriková a R. Púčková.

• Dejepisná olympiáda

• Dňa 5. 2. 2024 sa v Kysuckom Novom Meste uskutočnilo okresné kolo dejepisnej olympiády. Našu školu reprezentovali S. Javorík (6. roč.), M. Jesenský (8. roč.), R. Tanuška (8. roč.), E. Mičáková (9. roč.) a Š. Škorvánek. Najlepšie výsledky dosiahol S. Javorík, ktorý sa vo svojej kategórii umiestnil na 2. mieste a Š. Škorvánek tiež získal 2. miesto a zároveň postupuje do krajského kola. Všetkým ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a Šimonovi v ďalšom kole prajeme veľa úspechov!

• Starší čítajú mladším

• Dňa 24.1.2024 sa naši štvrtáci vrátili opäť do škôlky, kde deťom predstavili svoje najobľúbenejšie knižky. Každý prečítal kúsok zo svojej knihy a porozprával, prečo je jeho najobľúbenejšia. Škôlkari si potom mohli knižky poprezerať a porozprávať sa so štvrtákmi. Na záver si štvrtáci vypočuli od detí zo škôlky krásnu pieseň.

• Vážení rodičia a priatelia školy,

• pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Združenie priateľov školy Snežnica. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

• Karneval

•  Dňa 02.02.2024 sa v ZŠ s MŠ Snežnica konal školský karneval pod vedením našich pani učiteliek Mgr. Janky Kubjatkovej a Mgr. Zinky Labudovej. Program pre deti pripravili žiaci deviateho ročníka. Deti si vyskúšali aktivity ako napr. hod loptičky do pohára, streľba do bránky, twister a iné. Nechýbala ani promenáda a predstavenie masiek. Najlepšie masky boli odmenené.

Prvý stupeň: 1. miesto - Sára Jezberová

2. miesto - Nela Mikurdová

3. miesto - Katarína Kurková

Druhý stupeň: 1. miesto - Adam Beňadik

2. miesto - Martin Šebeňa

3. miesto - Karolína Húšťavová

Po zábavných aktivitách si deti spoločne zatancovali. Už teraz sa tešia na ďalší rok.