• Vianočný koncert

• Dňa 14.12.2023 sa konal v Kultúrnom dome Snežnica Vianočný koncert pre deti našej školy. Vystúpil spevák skupiny Arzén, Jaro Gažo, s gitarovým doprovodom. Spoločne sme si zaspievali a zatancovali. Všetci si program veľmi užili.

• Vianočná besiedka

• Vianočná besiedka sa konala dňa 12.12.2023 v Kultúrnom dome Snežnica. Vystúpili deti našej školy, ktoré pod vedením triednych pani učiteliek vytvorili krásny a nezabudnuteľný program. Na pódiu sa vystriedali tanečníci, speváci aj nádejní herci. Programom nás sprevádzali naši deviataci. Súčasťou besiedky bola aj vianočná burza a občerstvenie. Ďakujeme rodičom, ktorí pomohli s prípravou a priniesli aj nejaké dobroty. Tešíme sa na ďalší rok.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

• V tomto predvianočnom období sa aj naša škola ZŠ s MŠ Snežnica zapojila do zbierky Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. Vyzbieralo sa veľa krásnych darov, ktoré potešia nejedno srdiečko. Chceli by sme sa týmto  poďakovať všetkým, ktorí podporili tento projekt a prejavili spolupatričnosť k ľuďom okolo nás.

• Zdobenie medovníkov

• Dňa 6.12. sa v našej škole ZŠ s MŠ Snežnica každoročne uskutočňuje zdobenie medovníkov. Žiaci si doniesli domáce napečené medovníky, ktoré spoločne zdobili. Atmosféru nám spríjemňovali vianočné koledy. Svojim príchodom nás potešil aj sv. Mikuláš, ktorého sprevádzali anjel a čert. Deti sa potešili sladkostiam a tento deň si veľmi užili.

• Kysucká hvezdáreň v Kysuckom Novom Meste

• Dňa 7.12.2023 sa žiaci 4.ročníka zúčastnili exkurzie do hvezdárne v Kysuckom Novom Meste. Deti si v hvezdárni vypočuli prednášku o vesmíre, overili si svoje už získané poznatky z prírodovedy a dozvedeli sa rôzne zaujímavosti, o ktorých doteraz nepočuli. Následne si pozreli výstavu rôznych vesmírnych predmetov a ich napodobenín. Po výstave deti navštívili kupolu, v ktorej videli ďalekohľady a iné prislúšenstvo. Keďže celý čas vonku snežilo, otvoriť ju nemohli, no ani to deťom na zážitku neubralo a s úsmevom na tvári odchádzali domov. Veríme, že sa do hvezdárne ešte deti dostanú a doplnia svoje zážitky aj pozeraním slnka či planét ďalekohľadom.