• Návšteva sokoliarov

• Dňa 31.3. navštívili našu školu ZŠ s MŠ Snežnica sokoliari zo Starej Ľubovne. Porozprávali nám o živote v lese, lesných zvieratách a dravých vtákoch. Súčasťou programu bola aj ukážka vtákov sokolík Max, výr Vojto, sova Rúfus a orol Džingischán. Deti strávili pekné dopoludnie, z ktorého si odniesli nezabudnuteľné zážitky.

• Hviezdoslavov Kubín - okresné kolo

• Okresné kolo HK sa konalo 28. 3. 2023 v ZUŠ Kysucké Nové Mesto. Zo štyroch zúčastnených žiakov sme získali dve umiestnenia - Mária Mináriková, 4. roč.  - 2. miesto v prednese prózy a Lucia Ševčíková, 5.roč. - 2. miesto v prednese poézie. Dievčatám ďakujeme za účasť a víťazkám srdečne blahoželáme!

• Marec - MESIAC KNIHY

• Nie nadarmo sa hovorí "Za všetko čo je vo mne dobré, vďačím knihe." (Gorkij)

Pri príležitosti MARCA - MESIACA KNIHY sme s deťmi ŠKD 21.3.2023 navštívili Obecnú knižnicu v Snežnici. Pani knihovníčka, Lenka Palárcová, deťom priblížila, ako funguje činnosť knižnice, ukázala deťom rôzne druhy zaujímavých, pestrofarebných detských kníh, odpovedala na ich zvedavé otázky. Viaceré deti sa po skončení besedy stali členmi knižnice. Veríme, že ju budú často navštevovať. Pani Palárcovej ďakujeme za pútavé vedenie besedy a za čas venovaný našim deťom, ktoré sa na záver pochválili svojimi autorskými dielkami - knižkami - ktoré vytvorili počas aktivity "spisovateľ".

• Poznaj svoju obec.

• Dňa 22.3.2023 sa naši žiaci zúčastnili ďalšieho ročníka súťaže Poznaj svoju obec. Zúčastnili sa žiaci piateho, šiesteho, siedmeho a ôsmeho ročníka. Súťaž mala individuálnu časť, kde boli ocenení prví traja v každom ročníku a celkový víťaz. Potom nasledovala súťaž medzi ročníkmi. Žiaci dostali občerstvenie a tiež sa zabavili pri rôznych hrách. Ďakujeme pánovi D. Ševčíkovi a obecnému úradu za peknú aktivitu.

• Svetový deň Downovho syndrómu

• 21. marec je svetový deň Downovho syndrómu. V tento deň sa na znak ľudskej jedinečnosti nosia dve rozdielne ponožky. Aj žiaci našej školy ZŠ s MŠ Snežnica sa zapojili a vyjadrili podporu pre osoby s Downovým syndrómom a ich rodiny.

• Krajské kolo biologickej olympiády

• Dňa 17. marca 2023 sa na gymnáziu v Martine uskutočnilo krajské kolo Biologickej olympiády kategórie C - TP. Našu školu reprezentoval Dávid Fech z deviatej triedy. Dávid sa stal úspešným riešiteľom tejto olympiády. Srdečne mu blahoželáme a prajeme mu veľa študijných aj osobných úspechov.

• Talentová šou ŠKD - prvý ročník

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Talentová šou ŠKD - prvý ročník .

Každé dieťa je výnimočné, jedinečné, v niečom vyniká. Je dôležité len, aby dostalo šancu ukázať sa. Svoj talent predviedli deti školského klubu v piatok (10.3.2023). Popoludnie plné tanca, hudby, spevu, kúziel, divadelných predstavení, prezentácie výtvarných prác, vedomostného kvízu, dopadlo nad očakávania. Za svoje výkony boli deti na záver vyhodnotené, ocenené a všetci boli s výsledkami spokojní. Chceme sa poďakovať porote, ktorú tvorili Mgr. Ševčíková Majka, Mgr. Daňová Adelka, Bc. Labudová Simonka a Danko Voštenák, ktorá dostala neľahkú úlohu vybrať tých naj. Taktiež ďakujeme divákom a hlavne rodičom, ktorí nám napiekli a postarali sa aj o občerstvenie a pitný režim.

Naše "naj talenty":

Prvá kategória (1.-2.ročník):

Bronz získali:

• tanečníci futbalisti – Luky Voštenák, Kubko Turoň, Aďko Kuba, Tonko Bahna, Paťko Janota
            • tanečnice ZEBRA – Zuzka Smiešková a Anetka Sopková, Sandra Sivá a Saška Sedliaková
            • spevácke trio Nátálka Caltíková, Sandra Sivá a Saška Sedliaková

Striebro získali:

• divadelné predstavenie ČERVENÁ ČIAPOČKA – Nelka Tanušková, Julka Ohrádková, Viki Michelová, Zojka Hozáková, Tonko Bahna, Luky Voštenák a Aďko Kuba
            • klavír – Marek Jaššo
            • mažoretka Marion Knotek

Zlato získali:

• hra na bicie – Maťko Pokrivka
            • tanečné vystúpenie SUPER RÝCHLE BABY – Nelka Tanušková, Viki Michelová, Julka Ohrádková, Zojka Hozáková, Lea Worek, Kvetka Ferencová a Natálka Púchovská
            • Za krásne výtvarné práce tiež Aďka Frátriková

Druhá kategória (3.-4.ročník):

Bronz získali:

• Malý kúzelník -  Martinko Slovák
            • tanečnice Just Dance - Natálka Chvíľová a Kajka Húšťavová

Striebro získali:

• tanečné vystúpenie PRETTY GIRLS – Lucka Holáčiková, Nellka Holtánová a Zoe Worek
            • tanečné vystúpenie BLUE GIRLS – Evka Hrušková, Timejka Gáborová, Lujzka Tóthová a Elka Ševčíková

Zlato získali:

• divadelné predstavenie KOZLIATKA – Elka Ševčíková, Adelka Tichá, Joshko Beleš, Martinko Slovák, Timejka Gáborová, Lujzka Tóthová a Katka Kurková
            • OLIHO VLAJKY – prezentácia s kvízom – Oliverko Tóth

Cenu sympatie získal Martinko Pokrivka svojou hrou na bicie.

Ešte raz srdečná vďaka všetkým a tešíme sa na ďalší ročník.

• Olympiáda v anglickom jazyku

• V tomto školskom roku sa naši žiaci Michaela Povrazníková (5. roč.) a Šimon Škorvánek (8. roč.) zúčastnili okresného kola olympiády v anglickom jazyku.  Š. Škorvánek sa umiestnil na 2. mieste.