• Deň zdravej výživy

• Dňa 16.10.2019 sme si pripomenuli Svetový deň výživy. Žiaci 1. - 4. ročníka kreslili obrázky s námetmi ovocia a zeleniny, zúčastnili sa kvízu o zdravej výžive a pripravili si občerstvenie z prineseného ovocia a zeleniny. Žiaci 5. - 9. ročníka odprezentovali jednotlivé témy, ktoré mali zadané.

• MŠ: HASIČI

• Do galérie 45041: Web stránka: HASIČI boli pridané fotografie.

1.10.2019 sa deti materskej školy oboznámili s prácou hasičou a mohli si vyskúšať nielen ich oblečenie ale na pár minút sa stali hasičmi, ktorí sedeli v hasičskom aute.

• Deň otvorených dverí SOŠ strojnícka NKM

• Dňa 9.10. 2019 sme sa so žiakmi 8. a 9. ročníka zúčastnili dňa otvorených dverí na SOŠ strojníckej v Kysuckom Novom Meste. Získali informácie a praktické skúsenosti o možnostiach štúdia na tejto škole. Ďakujeme!

• Beseda s policajtkou

• V rámci dopravnej výchovy mal štvrtý septembrový týždeň I. stupeň prednášku s preventistkou Mgr. J. Zlochovou z PZ SR v Čadci. Žiaci sa oboznámili s pravidlami cestnej premávky, aj si vyskúšali praktické aktivity, ktoré sa im veľmi páčili. Sľúbili, že si budú dávať na ceste pozor.

• Rekolekcie 2019

• Dňa 12.9.2019 sa so žiakmi zúčastníme rekolekcií, ktoré prebehnú v tento deň vo farnosti Snežnica.

• Výlet do ZOO Bojnice

• 24.6.2019 sme navštívili Národnú ZOO Bojnice, ktorá je na Slovensku najstaršia (od roku 1955) a najnavštevovanejšia. Cestou sme prešli cez Kľak a videli prameň národnej rieky Nitry. V Bojniciach nás okrem krásnych zvierat zaujal aj Bojnícky zámok a samozrejme rôzne suveníry. Ďakujeme za pekný výlet, radi sa tu ešte niekedy vrátime...

• Deň ochrany životného prostredia s našimi budúcimi prvákmi.

• Dňa 14.6.2019 sa naši budúci prváci zúčastnili aktivít,ktoré boli zamerané na ochranu životného prostredia. Aktivity pre nich pripravili žiačky 6. ročníka a spolu so škôlkármi vytvorili veľmi pekné práce. Tešíme sa na našich nových a veľmi šikovných žiakov.

• MDD

• Do galérie MDD boli pridané fotografie.

31.5. 2019 sme oslávili MDD - deti súťažili, pani učiteľky im pripravili super hot-dogy. Na záver bolo vyhodnotenie dňa  a žiaci boli odmenení malými darčekmi v tombole. Aktivity pripravili a pri realizácii MDD pomohli žiaci 8. a 9. ročníka.

• Literárno-dejepisná exkurzia

• Dňa 14. 5. 2019  žiaci 7. a 8. ročníka navštívili mesto Martin. Exkurziu sme začali v literárnom múzeu, kde sme sa dozvedeli informácie o vývine spisovnej slovenčiny. Pokračovali sme návštevou Matice slovenskej a domu J. C. Hronského. Aj keď sa nám počasie nevydarilo, domov sme si odniesli veľa zážitkov.

• POZNAJ SVOJ KRAJ

• Dňa 7.mája 2019 sa žiaci a učitelia našej školy zúčastnili exkurzie "POZNAJ SVOJ KRAJ". Navštívili sme dve lokality - Vlkolínec a Brankovský vodopád.

Vlkolínec - pamiatková rezervácia ľudovej architektúry, podhorská osada, miestna časť mesta Ružomberok, od 1993 zapísaná do Zoznamu Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO

Brankovský vodopád - výška 55 m n.m., najvyšší vodopád Nízkych Tatier, národná prírodná pamiatka

• Pokusy v priamom prenose

• Žiaci 4.-9. ročníka mali možnosť sledovať zaujímavé chemické a fyzikálne pokusy prostredníctvom putovnej výstavy "Spoznávaj vedu". Žiaci videli jednoduché experimenty vychádzajúce z praxe. Fotogalériu pokusov možno nájsť na web stránke: http://www.spoznavaj-vedu-o-z.vlastnyweb.sk/uvod/http://www.spoznavaj-vedu-o-z.vlastnyweb.sk/uvod/

• Deň Zeme

• 26.4. 2019 žiaci našej školy pod vedením svojich triednych učiteľov zbierali odpadky v rámci obce a tým prispeli k ochrane nášho životného prostredia. Žiaci 9. ročníka upravovali okolie školy.

• ROSENFELDOV PALÁC ŽILINA

• Dňa 11. 4. 2019 žiaci 5. a 6. ročníka navštívili stálu expozíciu Bábky v podkroví, kde sa oboznámili s históriou najstaršieho bábkového divadla na Slovensku, rôznymi typmi bábok a zahrali si aj vlastné divadielko.             V ďalšej časti exkurzie si vypočuli zaujímavé informácie od p. Lidy Mlichovej, ktorá pracuje v knihárskej dielni. Porozprávala žiakom, ako sa tvorí kniha. Dielňa je súčasťou Rosenfeldovho paláca.

• SAKRÁLNE KYSUCE- výstava v Čadci

• Dňa 10.4.2019 sa žiaci 5. a 7. ročníka našej školy zúčastnili výstavy Sakrálne Kysuce, ktorá sa konala v priestoroch Kysuckého múzea v Čadci. Výstava bola spojená s tvorivými dielňami a pod vedením skúsenej výtvarníčky pani Zuzany Kubicovej- Jesenskej si žiaci vytvorili vlastné umelecké dielo. Výstava a tvorivé dielne sa žiakom páčili a spolu sme prežili krásne a tvorivé dopoludnie.